Instagram Ürünleri Gör Nasıl Yapılır?

Instagram Ürünleri Gör Nasıl Yapılır?

Instagram Ürünleri Gör Nasıl Yapılır?

 

Instagram ürünleri görme özelliği sayesinde kullanıcılar ürünleriniz hakkında detaylı bilgi alabilmektedir. Instagram ürünleri gör nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Instagram Mağaza Ürün Etiketleme

Instagram mağaza özelliği kullanıcıya çok sayıda avantaj sağlayan bir özelliktir. Instagramda mağazanız varsa ve paylaştığınız ürünlere takipçilerinizin ulaşabilmesini istiyorsanız ürünlerinizi etiketlemeniz gerekmektedir. Ürün etiketleme şu şekilde yapılmaktadır. Ürününüzü isterseniz hikaye olarak isterseniz de post olarak paylaşın. Öncelikle postunuzu oluşturun. Sonrasında postu paylaşmadan önce ürününüzü etiketlemek için bir seçenek çıkacak karşınıza. Bu seçeneğe tıklayın. Karşınıza çıkacak sayfada ürünün etiketini seçin. Hikayenizde ürününüzü öne çıkarmak istiyorsanız da çıkartma simgesine tıklayın. Ardından ürün çıkartması seçeneğine tıklayın.

 

Instagram'da alışveriş ve ürün fiyatı etiketleme özelliği nasıl kullanılır? - Elmalma | Marka İletişim

 

Bu işlemlerden sonra daha önce hazırlamış olduğunuz katalogdan ürününüzün etiketini seçin. Seçtiğiniz etiketi ürününüzün yanına sürükleyip bırakın. Tüm işlemlerin sonunda ürününüz etiketli bir şekilde paylaşılmaya hazır hale gelmiş demektir. Instagram ürünleri gör özelliğini bu şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken birkaç bilgiyi de paylaşalım. Instagram hikayenizde her hikaye için yalnızca bir ürün çıkartması kullanmaya izin verilmektedir. Ayrıca hikayenizi paylaştıktan sonra üzerinde değişiklik yapamazsınız. Değişiklik yapmak için hikayenizi silmeniz ve düzenlenmiş halini tekrardan paylaşmanız gerekmektedir. Bir Instagram gönderinizde en fazla beş ürün etiketleyebilirsiniz. Eğer birden fazla görsel paylaşıyorsanız da en fazla yirmiye kadar ürün etiketleyebilirsiniz.

 

Instagram'da alışveriş ve ürün fiyatı etiketleme özelliği nasıl kullanılır? - Elmalma | Marka İletişim

Instagram Ürünleri Nasıl Görülür?

 

Yeni ürünlerinizi etiketlemek için kataloglarınızın güncel olması gerekmektedir. Gönderilerinizde kullanıcılar çanta işaretine dokunduklarında ürünle ilgili bilgilerin hepsine ulaşabilirler. Ayrıca kullanıcılar hikayenizin veya gönderinin üzerine tıkladıklarında benzer ürünler de gözükmektedir. Satın alma işlemi için de Instagram üzerinden alışveriş sitesine yönlendirilir.

Instagram mağazanızda paylaştığınız gönderide ürün etiketi görünmüyorsa şu konuları bilmeniz de fayda var. Instagram mağaza ürün etiketlemek için paylaştığınız ürünün katalogunuzda olması gerekmektedir. Eğer ürün katalogunuzda bulunuyorsa ama buna rağmen etiketler arasında gözükmüyorsa o zaman ürününüz onaylanmamış demektir. Paylaşmak istediğiniz ürün Instagram mağaza ilkelerini ihlal etmiş ya da tekrarlanmış olabilir.

 

Instagram ürünleri görmek için ne yapılması gerektiğinden yazımızda bahsettik. Ürün etiketleme işlemini doğru yapabilmeniz işletmeniz için avantaj sağlayacaktır. 

Ucuz Smm Panel - Smm Panel - Sosyal Medya Paneli - Instagram Paneli